کسب و کار آنلاین ( اینترنتی ) چیست ؟

از زمانی که اجتماع شکل گرفت ،کسب و کار بوجود امده است انسانها برای تامین نیازهای زندگی خود مشغول به کار کردن شدن اما قادر نبودن مستقل از هم باشند هر فرد تنها قادر است بخشی ار نیازهای خود یا جامعه را تامین کند نمیتواند چند حرفه را با هم انجام دهد برای همین از مبادله ی کالا به کالا شروع کردند اکنون مبادلات ارزی صورت میگیرد یعنی در مقابل کالا و خدمات ارائه شده پول دریافت میشود . به این نوع تجارت کسب و کار سنتی گویند .
دامنه ی فعالیت ها و خدمات گسترده و متنوع شده است .و مردم دارای رفاه بیشتر و امکانات بیشتری در زندگی خود هستند . از زمانی هم که کامبیوتر به میان امده مردم به فکر کسب درامد از طریق سیستم افتادند ( برنامه نویسی ، اموزش کامپیوتر ، اموزش برنامه ای کامپیوتری  ، ساخت بازی های کامپیوتری ، …..) و با راه اندازی اینترنت کسب و کار اینترنتی متولد شد .

در این مقاله به  

کسب و کار اینترنتی چیست؟
مزایای کسب و کار اینترنتی چیست؟
معایب کسب و کار اینترنتی چیست؟

….میپردازیم .

کسب و کار آنلاین (اینترنتی ) چیست ؟

هر گونه کسب درامد از طریق اینترنت را کسب و کار اینترنتی گویند . هر گونه تجارت ( خرید و فروش و معامله ) و داشتن هر گونه فعالیت از طریق انترنت که منجر  به کسب درامد شود ، را کسب و کار انترنتی گویند . حتی اگر کالا یا خدماتی ارائه نشود .

کسب و کار اینترنتی ،ترکیبی از مهارت، دانش و خلاقیت است که بتواند با استفاده از فضا و ابزارهای اینترنت، حرفه وفعالیت خود را در اختیار افراد جامعه قرار دهیدو به طور مثال فضاها و ابزارهای کسب و کار اینترنتی می توان به وبسایت ایمیل، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام اشاره کرد . کسب و کار اینترنتی در داشتن یک وب‌سایت خلاصه نمیشود. امروزه می‌توان هر کاری را در اینترنت انجام داد نیازی به داشتن سرمایه مالی زیادی نیست. کسب و کارهای اینترنتی دارای تنوع زیادی هستند.

در ادامه به مرایا و معایب این کسب و کار میپردازیم ….

مزایای کسب و کار اینترنتی

 شما خودتون رئیس خودتون هستید.
حتی زمان خواب هم درآمد داشته باشید.
 این کسب و کار به مکان خاصی وابسته نیست و در هرجایی که بخواهید می توانید زندگی کنید و پول هم در بیارید.
نیازی به مکان خاصی مثل شرکت با دفتر ندارید و در خانه هم می توانید کار کنید.
زمان کار کردنتان به خودتان بستگی دارد می تونید شب ها کار کنید و روزها استراحت کنید!
می تونید به غیر از کسب درآمد از اینترنت شغل دیگری هم داشته باشید.
کسب و کار اینترنتی لذت بخش است.
هزینه رفت وآمد به محل کار ندارید.
درآمد و کار اینترنتی محدودیت ندارد شما هرچه بیشتر تلاش کنید درآمدتان بیشتر می شود.
کار های آنلاین در ابتدای راه هستند و خیلی جا برای پیشرفت دارند.
ساعات کار مشخص ندارد شما هر ساعتی را می توانید به آن اختصاص دهید.
دارای تنوع بالایی میباشد .
حقوق و در امد ان قابل رشد است.
بازار ( دامنه ی کسب و کار ) شما محدود به جای خاصی نیست و به کل ایران می توانید بفروشید و حتی اگر توانایی داشته باشید می توانید وارد بازارهای جهانی شوید.
 سرمایه زیادی برای شروع کسب و کارتان نیاز ندارید و با کمترین سرمایه ممکن امکان شروع وجود دارد..
هیچ وقت تعطیلی ندارد حتی زمان خواب شما
مطمئن باشید درآمد حاصل از یک کسب و کار اینترنتی از حقوق بسیار کم یک کارمند بسیار بیشتر می باشد.
اگر همه چیز به خوبی ایجاد شده باشد تغییر نوع کسب و کار شما هزینه خاصی در بر نخواهد داشت.
اگر در فضای آنلاین اشتباهی انجام دهید زیاد نگران نباشید، زیرا در این فضا می شود همه اشتباهات را اصلاح کرد.
معایب کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی زحمت زیادی دارد.
در ابتدا باید حداقل چند برابر کارهای معمولی تلاش کنید تا به نتیجه برسید.
در کارهایی که نیاز به سرمایه بالا هست ریسک بالایی است.
 خیلی صبور باشید تا بالاخره به نتیجه برسید.
 ایده خوب  مهم است .
نیاز به خلاقیت دارد .
در اوایل کار باید زمان بسیار زیادی رو کار کنید.
نیار به برق و اینترنت دارد .

حرف اخر  و نتیجه گیری 

هر کسب و کاری مزایا و معایب خاص خودش را دارد و کسب و کار آنلاین هم از قاعده مستثنی نیست .باید اطلاعات  و مطالعات لازم را در زمینه کسب و کارمان داشته باشیم. هر چند معایبی که عنوان کردیم جهت کسب درامد از اینترنت معایب نیستند در کل پشتکار و همت و خلاقیت و صبر و مطالعه ی بیشتر میطلبد . در این مسیر شکستی وجود ندارد اما در مقابل باید دست ار تلاش و مطالعه برندارید حتی بعد از رسیدن به موفقیت .

به قول معروف هرجایی انسان ها زیاد می چرخند، پول همانجاست .امروزه افراد ساعت ها در طول روز در اینترنت می چرخند.  به همین دلیل افراد باهوش، کسب و کار اینترنتی شخصی خود را می سازند و با روش های مختلف از این بستر قدرتمند درآمدزایی می کنند.اینترنت سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یکی پس از دیگری ‌است.

قبل از اینکه شغل الان شما و یا آینده شما به خطر بیفتد تصمیم بگیرید  از یکجا شروع کنید  کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید و به نسل آینده مشاغل ، زودتر از بقیه بپیوندید. کافی است به خود ایمان داشه بشید و بخواهید موفقست دور نیست این شعار نیست خیلی ها توانسته اند این را ثابت کنند و موفق شوند . با وجود اینترنت و لطف گوگل اطلاعات و امکانات به راحتی در دسترس عموم هست هر انچه بخواهید کافی است سرچ کنید در هر زمان و در هر مکان دنیای اینترنت دنیای بدون محدودیت است.

چند ایده مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در مورد آنها تحقیقات بیشتری انجام دهید. حداقل یکی از این ایده ها متناسب با توانایی ها و استعدادهای شما میباشد . سوالات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید. در این راه ما در کنار شما خواهیم ماند . هدف ما به سرانجام رساندن کار شماست انگاه با موفقیت شما ما هم به موفقیت بیشتری خواهیم رسید پس روی مشاوره ما حساب کنید .

در این مقاله هدف اصلی ما این بود شما را هل دهیم به سمت کسب درامد از اینترنت و موفقیت چیزی برای ترس یا تردید وجود ندارد ی حرکت بزنید به شما قول میدم پشیمان نخواهید شد از جایی شروع کنید .

در مقالات بعدی به انواع کسب و کار انلاین و راه انداری کسب و کار انلاین میپرداریم  . قطعا با خواندن مقالات بعدی ما ذهن شما در این زمینه بازتر خواهد شد و ایده های خوبی سراغتان می اید با ما همراه باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi